Víztakarékos öntözőrendszer

2015. 02. 26., Csütörtök

 

Mennyi vizet használ az öntözőrendszer? Mennyi vizet lehet megspórolni vele a slagos locsoláshoz képest? Mit mutat a vízóra? Mire érdemes odafigyelni öntözőrendszer telepítésénél? Tekintsük át!

A sok éves tapasztalat azt mutatja, hogy az öntözőrendszer jelentős vízkibocsátást képes megspórolni a hagyományos, slagos locsolással szemben. Egyet viszont mindjárt az elején tisztázni kell. Az öntözőrendszer csupán abban az esetben víztakarékos, ha korábban is locsoltuk a kerti növényeket, odafigyeltünk a folyamatos csapadék-utánpótlásra és ezt kannával, gumitömlővel végeztük. Akkor viszont, ha korábban erre nem fordítottunk figyelmet és most az öntözőrendszer beépítésével kívánjuk elkezdeni a kert rendszeres öntözését és gondozását, magától értetődő, hogy működésbe lépésétől fogva magasabb lesz a vízszámla, hiszen addig nem volt ilyen irányú törődés.

 

csap1.jpgA slagos locsolással szemben ellenben kimutatható a víztakarékosság mértéke az automata öntözőrendszer használatával. Ez egész egyszerűen annak tulajdonítható, hogy az öntözőrendszer a beprogramozást követően mindig akkor öntöz amikor szükséges, és annyit amennyire a gyepnek szüksége van rá, hogy zöld és üde legyen. Slaggal a kézben a kerttulajdonos hajlamos többet locsolni, mint amire ténylegesen szükség volna. Teszi ezt azért, mert jellemzően napi egyszer, munka előtt vagy után van ideje elvégezni ezt a tevékenységet. Ekkor kívánja kijuttatni azt a vízmennyiséget, amire érzése szerint a gyepnek egész napra szüksége van. Ezt a magas szintet azonban a fű nem képes egyszerre felszívni és a felesleges víz hasznosulatlanul a föld mélyebb rétegeibe szivárog. Az öntözőrendszer akár napi többször is működhet és mindig az ideális vízmennyiséget juttatja ki. Így nincsen vízpazarlás, a vízóra is alacsonyabb számot mutat.

 

Ezen felül a neves öntözőrendszer márkák egyre nagyobb hangsúlyt fordítanak a víztakarékosságra. Ide tartozik az amerikai K-Rain is. K-Rain Grows Green szlogenjükkel kiemelt figyelmet szentelnek a környezettudatosságra, az újrahasznosíthatóságra és a természeti értékek megőrzésére. Éppen ezért szórófejeiket, fúvókáikat is úgy tervezik, hogy azok minél optimálisabb vízképet adjanak. Fejlesztéseiknél megkerülhetetlen szempont a víztakarékosság ténye. Ma már egyre nagyobb érték a víz, ezért nem csak a magas vízszámla miatt kell megbecsülnünk.

 green_logo_250x146.jpg

 

Egy korszerű öntözőrendszer tetemes mennyiségű vizet képes megspórolni. A megfelelő programozást követően annyit öntöz, amennyire a kertnek szüksége van. A beruházás az alacsonyabb vízszámlán hamar megtérül és igazán gazdaságos döntés, amit a természet is meghálál.

 

Ajánlatot kérek öntözőrendszer kivitelezésére

 


icon_erdeklodom_az_ontozorendszer_irant.png

Érdeklődöm
az öntözőrendszer iránt

 

 

icon_magam_telepitem_az_ontozorendszert.png

Magam telepítem
az
öntözőrendszert


icon_ajanlatot_kerek_ontozorendszer_kivitelezesere.png

Ajánlatot kérek
öntözőrendszer kivitelezésére

 

 

webaruhaz_akcio.png

 

kivitelezo_partnereink_munkai.png

Friss bejegyzések

Címkék

gyepgondozás (1), automata öntözőrendszer (3), automata öntözőrendszer telepítése (1), ereszháló (1), esőérzékelő (3), gyep (1), gyepápolás (1), kert (37), kertépítés (1), kerti tó (2), kézi kiszóró (1), kőbútor (1), lombgyűjtő zsák (1), madáritató (1), mulcs (1), növényvédelem (2), öntözés (35), öntöző (2), öntözőrendszer (47), öntözőrendszer telepítés (2), öntözőrendszer telepítő (2), öntözőrendszer tervezés (2), öntözőrenszer márka (1), öntözőverzérlés (1), őszi kerti munkák (1), őszi téli műtrágya (1), rotary rotoros fúvóka (1), sétánygranulátum (1), személyi párahűtés (1), sziklakerti kő (1), szórófej (3), teraszhűtés (4), ügyfél (1), víztakarékos (1), víztelenítés (2), zöld fű (1)

 

CSATLAKOZZON!